Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Wtyczka ECU wilgoć

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Wtyczka ECU wilgoć

    Być może żona miała jakąś przygodę autem, o której mąż nie wie
    ADVENTURE 4x4

  • #2
    [O2FL] Wtyczka ECU wilgoć

    Mam pytanie czy znanym jest Wam bliżej problem wilgoci przy wtyczce ECU.
    Przeszukałem trochę forum i niektóre posty o tym traktują ale nikt nie opisał rozwiązania tego problemu

    W moim przypadku druga wtyczka przy ECU (od sygnałów z czujników i osprzętu) po odpięciu jest po prostu zaśniedziała od wilgoci. Powyżej okazało się ze cała izolacja także jest mokra i co najgorsze wilgoć weszła do wewnątrz wiązki przewodów tuż przy ECU i spływa sobie kabelkami do wtyczki.

    Przy okazji pojawiają mi się dziwactwa w VCDS związane z różnymi błędami i trybem awaryjnym.

    Uprzedzając pytania: samochód model 2011, bezwypadkowy, podszybie perfekcyjnie czyste.

    Mam zamiar zabrać się do tematu uszczelnienia wiązki i zabezpieczenia wtyczki przed wilgocią ale czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym lub czy istnieją jakieś sposoby już przetestowane na ta przypadłość ?

    Pacjent to Octavka II mod. 2011 CAYC
    ____________
    Pozdrawiam
    Michał (mm.max)
    www.leonclub.pl
    Były Leony, Były Audi czas na Octavkę

    Komentarz


    • #3
      mm.max, temat ogólnie znany- dotyczy nie tylko ECU ale tez przekladni kierowniczej
      w twoim przypadku woda dostaje się na podszybie z plastikowego elementu , który ma odpływ zdaje sie bezposrednio nad ECU
      w jednym z moich poprzednich aut zakończyło się wymianą ECU w którym pojawił się mech :roll:
      w obecnym mój mechanik rozwiazał ten problem zaślepiając odpływ nad ECU w plastikowym podszybiu
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X